Yh­teys­tie­dot

Keski-Suomen Näkövammaiset ry:n yhteystietoja:
Eeronkadun toimintakeskuksen pihalla

Puheenjohtaja

Jari Moisander
Puhelin: 040 591 5310
Sähköposti: jari.moisander@gmail.com

Vt. toiminnanjohtaja:

Elina Piispanen
045 321 5552
elina.piispanen(at)ksn.fi


Toimistosihteeri

Ilmoittautumiset ja jäsenasiat
Maarit Kankaanpää
maarit.kankaanpaa(at)ksn.fi
(014) 218 258


Aluekoordinaattori

Eine Vesander
eine.vesander@ksn.fi
044 709 1273


Äänilehti Sentterin toimitus:

Äänilehteen tulevat ilmoitukset
050 431 7149
sentteri(at)ksn.fi

Tietotuki:

Tuomo Laaksonen
044 754 9443
digituki@ksn.fi


Näkövammaisten liitto ry:

Oikeuksienvalvonnan asiantuntija/Lapsi- ja perhetyön asiantuntija:
Annika Tyynysniemi
Kansalaiskeskus Matara
Matarankatu 6, 2. krs.
Puhelin: 050 352 1945

Sähköposti: annika.tyynysniemi@nkl.fi

 

ALUEELLISET YHTEYSHENKILÖT

HANKASALMI: Ensio Sivill p.040 5329734  ensio.sivill@ppinet.fi  Tarja Pietilainen p. 040-080 8970 tarja.m.pietilainen@gmail.com

JOUTSA: Apuset Aarre Talja p. 040 844 5216

JÄMSÄ: Tuula Salonen,  tuula.mt.salonen@gmail.com  Markku Laitinen p. 040 143 3211,  markku.laitinen58@gmail.com        

KANNONKOSKI: Mirja Salo 040-5201 451, mirja.salo@evl.fi , sähköpostiviestittelyä

KEURUU: Marketta Suominen p. 045 1337 397, Jokinen Liisa, p. 040 1582 774

KIVIJÄRVI: Keijo Korpi, p. 040 572 91 48

LAUKAA; Leena Lehto p. 0400-653 216, leena.m.lehto@evl.fi sähköpostiviestittelyä

PETÄJÄVESI: Liisa Kiivanen p.040 841 07 99

PIHTIPUDAS: Riitta Höykinpuro p. p. 040 860 0799  riitta.hoykinpuro@pihtipudas.fi.

SAARIJÄRVI; Martta Kinnunen p. 040-569 1319, marttamaria.kinnunen@gmail.com

TOIVAKKA: Tuula Syvänperä, p. 040 8616151, tuula.syvanpera@ppinet.fi

VIITASAARI: ei kuntayhteyshenkilöä, lisätietoja aluekoordinaattori Eine Vesander,  p. 044 709

1273, s-posti eine.vesander@ksn.fi

ÄÄNEKOSKI; Anni Kunelius, p. 040 743 6105anni.eliisa.kunelius@gmail.com

 

Sähköposti: hallitus(ät)ksn.fi

Puheenjohtaja

Jari Moisander
Puhelin: 040 591 5310
Sähköposti: jari.moisander(ät)gmail.com

Jäsenet:

Sanna Astikainen (varapuheenjohtaja)
Riikka Kannisto
Matti Mäkelä
Jorma Vilkko
Tarja Pietiläinen

Varajäsenet:

Kaisamaria Alanen
Pasi Pumperi


Sivu päivitetty