Siirry pääsisältöön

Yh­teys­tie­dot ja toimijat

Tällä sivulla

Puheenjohtaja

Jari Moisander
040 591 5310
jari.moisander@gmail.com

Toiminnanjohtaja

Susanna Turkkila
045 321 5552
susanna.turkkila@ksn.fi

Toimistosihteeri

Ilmoittautumiset ja jäsenasiat
Maarit Kankaanpää
maarit.kankaanpaa@ksn.fi
(014) 218 258

Digituen ohjaaja ja järjestökoordinaattori

Doris Hammaren
044 754 9443
digituki@ksn.fi 

Äänilehti Sentterin toimitus

Mikael Miinala
Äänilehteen tulevat ilmoitukset
050 431 7149
sentteri@ksn.fi

 

Näkövammaisten liitto ry.

Oikeuksienvalvonnan asiantuntija:

Janita Lätti
Kansalaiskeskus Matara
Matarankatu 6, 2. krs.
Puhelin: 050 352 1945
Sähköposti: janita.latti@nkl.fi

 

Alueelliset yhteyshenkilöt

Hankasalmi:

Ensio Sivill p.040 532 9734 ensio.sivill@pp.inet.fi
Tarja Pietilainen p. 040 080 8970 tarja.m.pietilainen@gmail.com

Joutsa: 

Apuset, Aarre Talja p. 040 844 5216

Jämsä: 

Markku Laitinen p. 040 143 3211,  markku.laitinen58@gmail.com,
Tuula Salonen tuula.mt.salonen@gmail.com       

Kannonkoski: 

Mirja Salo p. 040 520 1451 mirja.salo@evl.fi  

Keuruu: 

Marketta Suominen p. 045 133 7397,
Jokinen Liisa p. 040 158 2774

Kivijärvi: 

Keijo Korpi p. 040 572 9148

Laukaa:

ei kuntayhteyshenkilöä, lisätietoja: Doris Hammaren p. 044 754 9443 doris.hammaren@ksn.fi

Petäjävesi:

Liisa Kiivanen p. 040 841 0799

Pihtipudas:

Riitta Höykinpuro p. 040 860 0799  riitta.hoykinpuro@pihtipudas.fi

Saarijärvi:

Martta Kinnunen p. 040 569 1319 marttamaria.kinnunen@gmail.com
Kristiina Saarela p. 040 596 34 49 kristiina.saarela@evl.fi

Toivakka: 

Tuula Syvänperä p. 040 8616151 tuula.syvanpera@pp.inet.fi

Viitasaari: 

ei kuntayhteyshenkilöä, lisätietoja: Doris Hammaren p. 044 754 9443 doris.hammaren@ksn.fi

Äänekoski: 

Anni Kunelius p. 040 743 6105 anni.eliisa.kunelius@gmail.com

 

Hallitus

hallitus@ksn.fi

Puheenjohtaja

Jari Moisander
040 591 5310
jari.moisander@gmail.com

Jäsenet:

Sanna Astikainen (varapuheenjohtaja)
Riikka Kannisto
Laura Asunta
Matti Mäkelä
Jorma Vilkko
Tarja Pietiläinen

Varajäsenet:

Esko Jäntti
Pasi Pumperi