Yh­teys­tie­dot ja toimijat

Keski-Suomen Näkövammaiset ry:n yhteystietoja:
Eeronkadun toimintakeskuksen pihalla

Tällä sivulla

Puheenjohtaja

Jari Moisander
Puhelin: 040 591 5310
Sähköposti: jari.moisander@gmail.com

Toiminnanjohtaja:

Susanna Turkkila
045 321 5552
susanna.turkkila(at)ksn.fi


Toimistosihteeri

Ilmoittautumiset ja jäsenasiat
Maarit Kankaanpää
maarit.kankaanpaa(at)ksn.fi
(014) 218 258


Tietotuen ohjaus

044 754 9443

Äänilehti Sentterin toimitus:

Mikael Miinala

Äänilehteen tulevat ilmoitukset
050 431 7149
sentteri(at)ksn.fi


Näkövammaisten liitto ry:

Oikeuksienvalvonnan asiantuntija/Lapsi- ja perhetyön asiantuntija:
Annika Tyynysniemi
Kansalaiskeskus Matara
Matarankatu 6, 2. krs.
Puhelin: 050 352 1945

Sähköposti: annika.tyynysniemi@nkl.fi

 

ALUEELLISET YHTEYSHENKILÖT

HANKASALMI: Ensio Sivill p.040 5329734  ensio.sivill@ppinet.fi  Tarja Pietilainen p. 040-080 8970 tarja.m.pietilainen@gmail.com

JOUTSA: Apuset Aarre Talja p. 040 844 5216

JÄMSÄ: Tuula Salonen,  tuula.mt.salonen@gmail.com  Markku Laitinen p. 040 143 3211,  markku.laitinen58@gmail.com        

KANNONKOSKI: Mirja Salo 040-5201 451, mirja.salo@evl.fi  

KEURUU: Marketta Suominen p. 045 1337 397, Jokinen Liisa, p. 040 1582 774

KIVIJÄRVI: Keijo Korpi, p. 040 572 91 48

LAUKAA; Leena Lehto p. 0400-653 216, leena.m.lehto@evl.fi 

PETÄJÄVESI: Liisa Kiivanen p.040 841 07 99

PIHTIPUDAS: Riitta Höykinpuro p. p. 040 860 0799  riitta.hoykinpuro@pihtipudas.fi.

SAARIJÄRVI; Martta Kinnunen p. 040-569 1319, marttamaria.kinnunen@gmail.com

TOIVAKKA: Tuula Syvänperä, p. 040 8616151, tuula.syvanpera@ppinet.fi

VIITASAARI: ei kuntayhteyshenkilöä, lisätietoja 044 754 9443 tai
elina.piispanen@ksn.fi tai 

ÄÄNEKOSKI; Anni Kunelius, p. 040 743 6105anni.eliisa.kunelius@gmail.com

 

Sähköposti: hallitus(ät)ksn.fi

Puheenjohtaja

Jari Moisander
Puhelin: 040 591 5310
Sähköposti: jari.moisander(ät)gmail.com

Jäsenet:

Sanna Astikainen (varapuheenjohtaja)
Riikka Kannisto
Laura Asunta
Matti Mäkelä
Jorma Vilkko
Tarja Pietiläinen

Varajäsenet:

Kaisamaria Alanen
Pasi Pumperi


Sivu päivitetty